Dva měsíce před plánovaným termínem bylo v Domažlicích zkolaudováno a následně i předáno čtrnáct nových bytů.

„Jedná se o již druhou etapu úspěšného projektu bydlení v Ladově ulici. Byty jsou na rozdíl od první etapy stavěny do osobního vlastnictví. Jsou zde nové byty 1+1, 2+1 a 3+1. Nachází se zde tedy i levnější, takzvané startovací byty pro jednotlivce i pro mladé rodiny.

„Jsem maximálně spokojený. Byt je sice menší, ale na druhé straně finančně dostupný i pro jednoho člověka. Zároveň je to nový byt, takže případná výměna za větší, až budu potřebovat pro rodinu, bude snadnější, protože je nový. Nebudu už muset bydlet s rodiči, ale budu ve svém. Paráda,“ pochvaloval si jeden z nových majitelů bytů, Martin Schötterl, který si vybral byt jedna plus jedna s balkonem.

A co by o bytech řekl bližšího zástupce stavební společnosti?
„Byty jsou, jak jsme od našich zákazníků zjistili, zajímavé hlavně kvalitou stavebního díla. Jsou zděné, na střeše je krytina Bramac. Mají plastová okna a jsou kompletně vybavené. Veškeré úpravy povrchů jsou v ceně, taktéž kuchyňská linka včetně sporáku a digestoře. Vycházíme vstříc jejich budoucím obyvatelům i co se týče požadovaných změn. Mohou si tedy vybrat nejen obklady, ale i koupelnové vany a umyvadla. Samozřejmá je volba podlahové krytiny – tedy od typu koberců až po plovoucí podlahy. Budoucí obyvatel bytu si může individuálně zvolit kuchyňskou linku a typ sporáku,“ uvedl jednatel společnosti, která letos už potřetí za sebou získala titul Firma roku Plzeňského kraje, Jiří Pittner.

„Kvůli velkému zájmu začala První chodská stavební společnost stavět ještě jeden bytový dům do osobního vlastnictví. Už je pod střechou, hotový bude koncem příštího roku,“ dodala manažerka Barbora Duchoslavová.