Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Junior Fest, který se od čtvrtka 18. do neděle 21. září uskuteční v Horšovském Týně, přiveze vedle spousty filmů také řadu nevšedních zážitků. Vedle filmových projekcí, které budou od čtvrtečního rána probíhat v sále kina a v několika případech i v prostorách zámku, se můžete těšit na doprovodné akce.

Ve čtvrtek to bude například Velká filmová rallye – interaktivní program o dějinách filmu s možností skutečného natáčení jednotlivých scén – kde se ocitnete třeba na mrakodrapu se čtyřmetrovým King Kongem nebo můžete krotit obřího dinosaura. Proběhne také setkání se sourozenci Valentovými, kteří hrají v seriálu Ulice či vernisáž výstavy obrazů herce Stanislava Fišera. Na první festivalový den je naplánován také slavnostní ohňostroj.

V pátek se v MKS uskuteční pedagogický seminář na téma Mediální výchova – Film a škola, v kině proběhne soutěž pro školní družstva – známé Bludiště a před kinem setkání s tvůrci pohádky Nesmrtelná teta, která se poté bude promítat v Erbovním sále zámku.

Na sobotu chystají pořadatelé festivalu v kině Teen Road Show – show plnou adrenalinu, na nádvoří zámku pak kulinářskou soutěž pro děti a večerní promítání Tří oříšků pro Popelku. Objevit by se měli Petra Černocká, Lukáš Langmajer a Michaela Mauerová – známá ze seriálu ulice jako kadeřnice Digi.

Junior Fest vyvrcholí v neděli, kdy je připravena mimo jiné Párty pro 21. století či setkání s herci nazvané Saxana se vrací. Slavnostní zakončení prvního ročníku Junior Festu proběhne v kinosále v neděli 21. září v 18 hodin.