Původně se měl konat v termínu od 26. do 28. června a jako každý rok byl připravený pestrý program. O jeho zrušení ale městys Klenčí pod Čerchovem uvažoval už v dubnu. „Zvažovali jsme, že páteční a sobotní program zrušíme a zachováme pouze folklorní nedělní odpoledne. I kdyby se stalo, že se vše na konci května uvolní, nemyslím, že je dobré nechat v nejistotě účinkující, techniky a další,“ uvedl starosta Klenčí Jan Bozděch.

Původní vize, uspořádat jen nedělní folklorní odpoledne a další žánry přesunout na příští rok, se ale neskuteční.

„Nikdo momentálně neví, jaká opatření budou panovat v létě a nechceme vystavit návštěvníky tomu, že budou hudbu poslouchat v rouškách, nebo že budeme muset hlídat doporučené bezpečnostní rozestupy,“ pokračoval k současné situaci Jan Bozděch s tím, že v této době není možné plánovat jiné než soukromé akce, a to i vzhledem ke skutečnosti, že na propagaci už nezbývá dostatek času.

V Klenčí ale o veškerou kulturu nepřijdou. V létě se plánuje v centru obce společenská událost s místní kapelou či kapelami a opékáním vuřtů.

„Vše bude ale dle opatření, která budou aktuálně platit. Kulturní program je do konce léta prozatím zrušen, ale s přáteli z Německa k příležitosti 30 let partnerství mezi Klenčím pod Čerchovem a Waldmünchenem proběhne stoprocentně až v roce 2021. Termín ale musíme ještě stanovit,“ doplnil na závěr starosta Klenčí pod Čerchovem.