Velkorysé městské slavnosti, které nabídnou bohatý program pro celé rodiny, se o víkendu uskuteční ve Kdyni na Domažlicku. Pořadatelé zvou všechny návštěvníky už na páteční večer: na náměstí totiž od 19 hodin začíná posezení u piva. K dobré náladě přispěje koncert kapely ½ Rebel, která potěší všechny fandy rockové i country muziky.

V sobotu 6. července pak bude náměstí patřit především milovníkům dobrého piva a jídla. V rámci festivalu minipivovarů se představí návštěvníkům minimálě deset značek. "Ochutnat budeme moci produkty těchto pivovarů: Pivovar Stará škola z Chudenic, Pivovar Raven z Plzně, Domažlický městský pivovar, Minipivovar Vlček z Horažďovic, Pivovar U Bizona z Plzně, dva pražské pivovary Trilobit a Počernický pivovar či Zámecký ovocný lihovar Blatná," vyjmenovávají organizátoři. Ti připomínají, že lidé na náměstí budou moci ocenit i streetfoodové speciality, například burgery, domácí klobásy různých vůní a chutí, steaky, masové směsi, balkánskou a ukrajinskou kuchyni, stripsy, žebírka, bramborové delikatesy, tatarák a domácí uzeniny, hot dogy, trhaná masa a řadu dalších dobrot. Od sobotního poledne se návštěvníci mohou těšit i na hudební doprovod. Na náměstí totiž zahrají oblíbené kapely - Století, 1st Choice, Fousy, Schodiště, Znouzectnost, Sticx, ale i V3ska. Program, ve kterém nebudou chybět ani pouťové atrakce pro děti, potrvá až do desáté hodiny večer.

Zábavný, ale i poučný program pokračuje ve Kdyni ještě v neděli, kdy se uskuteční celodenní Císařské slavnosti. Zájemci se dozvědí řadu historických zajímavostí z dějin kraje, ve stáncích na ně čekají regionální a řemeslné výrobky.