Na zítřejší fotbalové pohárové utkání Jiskry Domažlice se Spartou Praha na domažlickém stadionu Střelnice se nepřipravují pouze trenéři a fotbalisté, ale také desítky policistů. Ti musejí zajistit bezpečnost ve městě, kterým budou proudit davy fotbalových fanoušků. Očekává se i příjezd nejméně sto padesáti příznivců pražské Sparty.

„Pro zvládnutí velkého počtu fotbalových fanoušků přijedou posílit policisty z Domažlic i příslušníci z Horšovského Týna, Kdyně, Poběžovic a Holýšova,“ popsala domažlická policejní mluvčí Zdeňka Vogeltanzová. Domažlickou pořádkovou jednotku posílí i těžkooděnci z Tachova a Klatov.

„Všichni víme, jací dokáží někteří fanoušci být, ale předpokládáme, že všechno by mělo proběhnout v pořádku, bez nějakého výtržnictví,“ uvedl vrchní komisař územního odboru PČR Domažlice Václav Tauer s tím, že i když přesný počet nasazených příslušníků nemůže prozradit, o bezpečnost ve městě se jich bude starat dostatek. „Děláme to pravidelně a věřím, že fanoušky zvládneme,“ dodal.

Situaci by mohl vyhrotit údajný příjezd fanoušků Viktorky Plzeň. „Zaslechli jsme, že by se mohli ukázat a mělo by dojít k bitce. Jsou to zatím jenom spekulace, ale vyloučit je nelze. Policie na to však bude připravena,“ tvrdí sportovní manažer Jiskry Domažlice Jiří Pojar.

Utkání začíná v 17 hodin, policisté budou však monitorovat příjezdy vlaků s fanoušky na domažlické nádraží už od 12 hodin a dohlížet budou i na fanoušky, kteří by měli přijet vytipovanými autobusy.

Do bezpečnostních opatření se zapojí policisté ze služby pořádkové police, dopravní, cizinecké, kriminální služby, kynologického oddělení, doprovodu vlaků, pořádkových jednotek i členové antikonfliktního týmu.

Přímo na stadionu bude pořádek zajišťovat TJ Jiskra a pořadatelská služba o přibližně třiceti lidech, přičemž policisté budou vyčkávat v blízkosti stadionu, aby stihli včas zasáhnout, pokud by došlo na výtržnictví.

„Hlavní je bezpečnost slušných návštěvníků,“ říká dále manažer Jiskry s tím, že vedení klubu má ale také obavy o vybavení stadionu, o nové oplocení, tenisové kurty, tartanový povrch atletické dráhy i zeleň. Velkou škodu by mohly nadělat hlavně světlice. „Budeme se snažit odhalit je už při vstupu na stadion, ale obávám se, že se nám to nepodaří, jako se to nepodařilo v Plzni,“ odhaduje Pojar. „Ale věřím, že se fanoušci budou chovat slušně, budou fandit a že uvidíme dobrý fotbal,“ uzavírá Pojar.

Předprodej lístků na tento výjimečný zápas probíhá v prodejně Pegas na náměstí Míru, na zimním stadionu a na Městském stadionu Střelnice v restauraci na tribuně denně od 16 do 21 hodin. Parkoviště pro diváky budou u stadionu ve Vojtěchově ulici a Hruškově ulici u bývalého Svazarmu. Parkoviště za tribunou od plaveckého bazénu bude rezervováno pro potřeby Jiskry Domažlice. Další parkovací místa pro osobní vozidla budou vyhrazena také v ulici Petrovická a též na parkovišti U všech svatých. Je možné využít i záchytných parkovišť u zimního stadionu a v bývalých kasárnách, které jsou vzdálená jen přibližně 10 až 15 minut chůze od stadionu.

Pokladny na stadionu budou otevřeny od 15.30 (!) hodin a pořadatelé doporučují přijít včas. Držitelé vstupenek z předprodeje se vyhnou předpokládaným frontám. Dvě pokladny budou u vchodů ve Vojtěchově ulici u letního kina, kde budou navíc dvě předsunuté pokladny. Jedna pokladna a vstup budou za tribunou ve směru od plaveckého bazénu.