Na Sklizeň Ro(c)ku, jak se akce jmenuje, se organizátorům podařilo získat hned pět kapel, z nich na úvod jmenujme například Kreyson Memorial.

Akce plná rockové muziky se do obce Srby vrací po třech letech a koná se v areálu bývalé mateřské školy. Začátek je plánován už v podvečer, zhruba před šestou hodinou, a postupně se na pódiu vystřídají Benga Band, Kabát revival Ostrava, Kreyson Memorial a Morus.

„Nápad uspořádat vlastně jen menší koncert se zrodil už v březnu v Praze při vystoupení Kreysonu, že by zahráli venku pod širým nebem v Srbech,“ říká organizátorka Sklizně Rocku Danka Hrubá a dodává, že postupně se při organizaci koncertu začaly hlásit další kapely a tak vystoupí. Například i Kabát revival Live z Ostravy, o němž kritika uvádí, že právě tato formace nejlépe hudebně i vizuálně vystihuje originál. „Chystáme i jedno překvapeni. V osm hodin večer vystoupí Pavel Seidl jako dokonalá kopie Pepy Vojtka, později se skupinou Kabát Revival Live, ale víc zatím prozradit nemohu…“ usmívá se organizátorka.

Sklizeň Rocku v Srbech má i charitativní podtext. „V sousední obci se stala nedávno smutná událost. Sedmnáctiletý mladík tam žil jen se svým otcem, a když jednou přijel z výletu na kole domů, zjistil, že jeho táta už nežije. Zůstal tak sám a stará se o něj obec. A my mu chceme alespoň trochu pomoci. Výtěžek z koncertu tak půjde právě tomuto mladíkovi,“ popisuje příběh organizátorka Danka a zve všechny zájemce o rockovou muziku. „Přijďte v pátek, míst tu máme více než pět set. Zahájen je předprodej za zvýhodněnou cenu, děti do patnácti let zdarma. Vstupenky jsou k dostáni v kadeřnictví v Srbech a v salonu Eva v Bělé nad Radbuzou, ale i v Infocentru v Horšovském Týně a v MKIS Poběžovice. Do akce se zapojilo i Rock Rádio a mnoho dobrovolníků, kterým už teď předem moc děkuji. Všichni se na vás moc těšíme.“