Už včera museli provozovatelé hospod, barů a restaurací čelit náporu fotbalových fanoušků. V pohotovosti jsou i pracovníci sázkových kanceláří. Odstartoval evropský šampionát v kopané a hned v první den se do něj zapojili i čeští reprezentanti zápasem základní skupiny s týmem Ruska.

V Bělé nad Radbuzou se fotbaloví fanoušci scházejí v restauraci Radbuza, kde je pro ně při všech důležitých fotbalových zápasech připraveno promítací plátno.

„Bývá tady vždycky narváno, když jde o fotbal, tak se kluci sejdou na každý zápas. Doufáme, že budeme mít dobré tržby," říká provozovatelka restaurace Jana Schrinnerová s tím, že náporu fanoušků bude čelit s menší výpomocí. „Nějakou holku na točení piva určitě přibereme, aby to během zápasu pěkně odsejpalo a hosté byli spokojení," dodává. Bělští fanoušci přitom chodí řádně ustrojení, v dresech, s šálami a hospodu si vyzdobí vlajkami.

Základnou domažlických fanoušků se  pro zbývající zápasy české reprezentace může stát místní kino Čakan, kde budou připraveny velkoplošné projekce. V úterý 12. června, kdy Češi hrají v základní skupině s Řeckem, bude kino otevřeno v 17.30 hodin a v sobotu 16. června před zápasem s Polskem od 20.00 hodin.

„Občerstvení bude po oba dva dny zajištěno," připomněl místostarosta  města  Karel Štípek. Včerejší zápas s Ruskem domažlické kino nepromítalo, protože všichni pracovníci byli vytíženi organizací koncertu Michala Davida v letním kině. Tradici sportovních přenosů v kině Čakan letos zahájila utkání českých reprezentantů na hokejovém mistrovství světa.

Vlažně to ještě v pátek odpoledne vypadalo se zájmem fanoušků o tipování v sázkových kancelářích. „Zatím jsme výrazný nápor nezaznamenali, ale nárůst určitě čekáme v průběhu šampionátu, až se celá akce rozjede," popsala Markéta Neužilová ze sázkové provozovny na domažlickém náměstí a doplnila: „Během mistrovství po několika odehraných zápasech se začnou postupně nabalovat i ti, kdo budou sázet na celkového vítěze."