Signál Primy, která jako jediná vysílá přímé přenosy Mistrovství Evropy ve fotbale, spousta lidí na okrese vůbec nechytí. Set top boxy, které si museli téměř před rokem koupit, jsou jim k ničemu. Prima totiž zatím celoplošně digitálně vysílat nezačala.

Kdo chce doma sledovat fotbalovou událost roku, musí si pořídit satelit nebo kabel. „Manžel sleduje fotbal opravdu intenzivně, i díky tomu, že má teď nohu v sádře. Fotbal má rád a kdybychom neměli satelit, tak by si ho určitě kvůli mistrovství Evropy koupil,“ sdělila Irena Forstová z Mrákova.

Zarytí fotbaloví fandové ale našli i jiné řešení. „Koukáme na ´Němce´. Naštěstí vysílají všechny zápasy na ZDF a ARD, takže o nic nepřijdeme. Ale řeknu vám, sledovat zápas našich s německým komentářem, není nic moc,“ uvedl Karel Balák z Oplotce a dodal: „Je to pěkný bordel. Člověk platí poplatky, všechno shrábne Česká televize a nakonec se mistrovství vysílá na Primě!“

Z fotbalových mistrovství mají tradičně velkou radost majitelé restaurací, především ti, kteří pořídili pro sledování zápasů a soutěží dokonalé vybavení. „Máme narváno,“ hlásil už před včerejším utkáním Čechů s Portugalci Rostislav Skopal, majitel kdyňského Sport baru No.14., ve kterém si fotbaloví fandové vychutnávají mistrovství díky velkoplošné projekci. „Plno bylo už na utkání se Švýcarskem. Chodí hlavně štamgasti, lidi, které sport baví. Kouká se tu i na formule, anglickou fotbalovou ligu a podobně,“ dodal Skopal.