Jak se vlastně z původního ExtraBandu stal Extra Band revival?

Koncem roku 1988, po rozpadu EXTRABANDU, jsme založili, jako bývalí členové kapelu Gepard. Ta fungovala, v různých personálních obměnách 11 let. V roce 1999 ale Gepard hrál stále méně, z důvodu, že baskytarista Petr "Bob" Šťastný a klávesák Míla Orcígr byli stále více obsazováni v tehdy obnovené kapele Turbo. Tehdy mě napadla myšlenka, když se tady začali množit různé revivalové kapely, proč neudělat revivalovou kapelu, ve které jsme kdysi hráli-Extra Band revival. Takže z části Gepardu jsme postavili kapelu EBr a Gepard v roce 1999 ukončil činnost. Už je to 20 let, co kapela EBr funguje a za to jsme samozřejmě všichni rádi.

Kolik členů z původní sestavy zůstalo v Ebr dodnes ? Kolik členů se za těch 20 let v kapele vystřídalo?

Z původní sestavy EXTRABANDU v EBr hraje a zpívá: Jirka Mothejzík, Pavel Navrátil, Radek Zíka a Jarda Soukup. Ještě s námi hraje Pepík Baštář, Miloš Novotný a Milan Kleiszner. Za 20 let EBr se vyměnili pouze 2 bubeníci.

Jeden z tří koncertů „20 let s vámi“ bude v Mrákově. Jezdíte tam rádi a proč?

Jezdíme tam s Ebr 20 let vlastně 2x v roce. Pravidelně na Velikonoční neděli, a pak ještě v září. Samozřejmě do Mrákova jezdíme rádi, je tam výborný Kulturní Dům s dobrou akustikou a pořadatel Vašek Sladký je náš dlouholetý dobrý kamarád. A máme tam výborné fanoušky-vždy je tam skvělá atmosféra.

Na co tam mohou fanoušci těšit? Bude koncert jiný než obvykle?

V našem repertoáru, v průběhu let se začali objevovat skladby, jak vlastní, tak z bývalé kapely Gepard, tak převzaté, od Whitesnake, Deep Purple, nebo od kapel Journey a Gotthard s českými texty. Naši fandové tyhle pecky přijali, ale vždy hrajeme většinu repertoáru písní Extrabandu a o tom vlastně EBr je. Ovšem na třech 20 letých vystoupeních budeme hrát výhradně skladby-originální repertoár s kterým jsme začínali v roce 1999.

Máte nějaký zajímavý nebo vtipný zážitek z koncertu tady z Domažlicka?

Nevzpomínám si, ale na Domažlicku je vždy fakt veselo.

Hrajete víc písničky původního EB nebo vaše?

Vždy musí být drtivá většina repertoáru EXTRABANDU.

Tvoříte stále nové písničky? Kdo je skládá, kde bere inspiraci? Které kapely vás nejvíc ovlivnily?

Kdysi nás hodně ovlivnili kapely Uriah Heep, Whitesnake, Deep Purple, Gary Moore aj.

Momentálně nové písně neskládáme, ale jsme přece mladí, máme vše před sebou.

Co plánujete do budoucna? Mohou se fanoušci těšit na nové písničky?

Do budoucna plánujeme, když samozřejmě budeme díky Bohu všichni zdraví, hrát dál a nezklamat naše fanoušky. Nás to prostě baví. V repertoáru máme celkem přes 90 skladeb, za čtyřhodinovou zábavu se dá odehrát cca 50 skladeb, tak je stále z čeho vybírat.