Nové velké televizory, plné sklady pití a pochutin, soutěže pro fanoušky, péče o věrné štamgasty. Restaurace, hospůdky a sport bary se přichystaly na právě začínající mistrovství Evropy ve fotbale.

„Při podobně důležitých turnajích k nám chodí větší počet fanoušků. V průběhu Eura u nás bude probíhat soutěž od pivovaru o malý soudek piva. K dispozici máme dvě televize. Ti, kdo náruživě fandí a křičí, mohou být vepředu, klidnější fandové mohou sledovat přenosy v salonku," popsala provozovatelka domažlické restaurace Kavkaz Miroslava Houšková.

„Myslím, že o tomto víkendu bude u nás klasická návštěvnost, nic mimořádného. Doufám však, že více lidí přijde v pondělí na náš zápas se Španělskem, ale hraje se už odpoledne, lidi budou ještě v práci. Kdyby se dařilo dál a zápasy byly v lepších časech, určitě se to odrazí na počtu hostů," míní Rostislav Skopal, majitel kdyňského Sport baru No. 14, kde hosté najdou plátno i dvě větší televize. Kapacita baru je okolo 75 lidí.

„Máme své štamgasty, dali jsme jim do jejich salonku větší televizi. Sami už si připravují, kde budou sedět, chystají i nějaké specialitky, předhánějí se, co kdo připraví," dodal Skopal.

„Rád bych fandil v kině Čakan, jako když bylo mistrovství v hokeji," plánuje třináctiletý fotbalový fanda Martin Bufka.

„Bohužel nyní probíhá rekonstrukce areálu kina, s největší pravděpodobností v něm nebude možně zajistit přenosy z Eura," uvedl ředitel MKS Domažlice Kamil Jindřich.