Letošní 8.Eschlkamský Oktoberfest veteráni doplní v neděi. "V 11 hodin odstartují vozidla na dva připravené okruhy přes Bavorsko a Čechy. Na konci jízdy od 16 hodin budou pak vozidla vystavena v Schulstraße v Eschlkamu," říká Václav Odvody, který na zajímavou bavorskou akci upozorňuje i české příznivce. Dalším vrcholem nedělního programu je podle něj slavnostní bavorsko-český průvod od 14 hodin.

"Bude možno vidět koňská spřežení s kočáry, státní jezdce, početné tradiční skupiny, krojované a střelecké spolky střediskové obce Eschlkam a též sousedních českých obcí. Tento slavnostní průvod připomíná krojovaný a střelecký průvod, který každoročně prochází na začátku mnichovského Oktobertfestu ulicemi zemského hlavního města. Tímto iniciátorem byl čestný občan Eschlkamu Maximilian Schmidt zvaný Waldschmidt," dodává Odvody.

Zahájení Oktoberfestu provede starosta obce Eschlkamu naražením tradičního dřevěného sudu v historické pivnici a to v sobotu 1.září v 19 hodin. Návštěvníky čeká bavorská dobrosrdečnost se stavovskou kapelou, chutné pivo a „schmankerl“ ze slavnostní kuchyně.

V neděli od 11 hodin se pak bude podávat „vůl na špízu“. Slavnostní program zakončí dudácká muzika, kterou budou doprovázet tanečnice v chodských krojích. "V porovnání s „velkým mnichovským Oktoberfestem“ je ten eschlkamský menší, ale zato s příjemnou domácí atmosférou pro celou rodinu s příznivými cenami a volným vstupem na všechny atrakce." láká Odvody, který už v minulosti několikt slavnost navštívil.