V Prapořištích je už dnes jedna restaurace zavřená.

„Restauraci jsem tady provozoval deset let. EET byla jedním důvodem, proč jsem se rozhodl skončit. Člověk se dře od rána do večera, aby vydělal na provoz, zaplatil zaměstnance a aby mu zbylo alespoň něco na živobytí. Daně jsem vždycky poctivě platil. EET je podle mě jen zvůle boháčů, kteří o životě drobného podnikatele nemají ani ponětí," řekl V. Pekovič, dnes již bývalý provozovatel restaurace Pod Lipou v Prapořištích.

Kromě EET ho trápil i chybějící personál.
„Bylo téměř nemožné sehnat dobrého kuchaře," dodal Pekovič.

Skončit chce v Prapořištích i druhá hospodská.
Při tržbách, které má, se jí nevyplatí do nového systému EET investovat. Hospodu se proto snaží zachránit sokolové.
„Hospoda je v budově naší sokolovny, chceme aby běžela dál. Pořádáme zde například bály a kdyby nebyl zajištěn výčep, měli bychom problémy. Další důvod je ten, že by místní neměli kam chodit na pivo. Jednáme proto s provozovatelkou. Dohodli jsme se, že jí dáme nějaké úlevy, aby si mohla pokladnu pořídit," řekla za TJ Sokol Prapořiště Lenka Venclová.

O zavření uvažují i někteří další hospodští. Napevno se ještě nerozhodli.

Naopak jasno má Hana Váchalová z Pelechů, která zde provozuje obchod i hospodu.
„Z elektronické evidence tržeb nejsem zrovna nadšená, ale rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Možná budu muset něco zdražit, ale pokud hospodu zavřu, obec zemře. Hospodu provozuji už 26 let, tak to zkusím dál," řekla Váchalová.