Dvaadvacetiletý muž za volantem dodávkového Mercedesu Benz je patrně viníkem vážné dopravní nehody, ke které došlo krátce před devátou hodinou ráno mezi křižovatkou Draženov – Luženice a silnicí I/26.

„Hlavním podezřelým ze zavinění nehody je 22letý muž, který nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, svým řidičským schopnostem a dalším okolnostem, které je možné předvídat,“ uvedla pravděpodobnou příčinu nehody mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková s tím, že mladík zajel v mírně pravotočivé zatáčce do protisměru, kde čelně narazil do protijedouocího nákladního vozidla značky Liaz.

Z nehody nevyvázl žádný z účastníků bez zranění. „Řidič mercedesu i jeho 42letý spolujedec utrpěli těžká zranění a oba byli transportováni Leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Plzni,“ sdělila Čejková a dodala, že 32letý řidič liazky byl zraněn lehce. Požití alkoholu před jízdou mohli policisté vyloučit jen u něj. Viník nehody byl v tak vážném stavu, že u něj nemohla být provedena dechová zkouška a čeká se na výsledek rozboru krve.

Nehoda se pochopitelně neobešla bez hmotných škod. Na vozidle Liaz byly odhadnuty na 250 tisíc korun, na automobilu Mercedes na 100 tisíc korun. „Jedná se ale o vozidlo expresní balíkové služby, takže není vyloučena škoda na přepravovaném materiálu,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: DENÍK/ Martin Steinbach