K zemi šly včera dva vzrostlé smrky stříbrné, které se nebezpečně nakláněly a jejichž větve sahaly až k objektu. Nahradí je stromy nové.

Posudek ke stávající zeleni vypracoval Lukáš Čermák. Smrky stály na rušném místě, kudy chodí děti do školy i lidé na nedaleké autobusové nádraží. Ačkoli byly oba stromy zdravé, nacházely se v těsné blízkosti školy a měly poškozené kořeny. „Ty z jedné strany úplně chyběly. Proto byly smrky nakloněné k silnici první třídy, která je na dosah. Stačilo, aby se otočil vítr, a oba na komunikaci spadly,“ shrnul Čermák. Kácení smrků stříbrných se uskutečnilo včera dopoledne.

V plánu je na místě vysadit novou zeleň, konkrétně půjde o javor, střemchu a smrk ztepilý. Plocha, kde se nachází i pomník Karla Matěje Čapka-Choda, bude oplocená a u ní vysazené popínavé rostliny. Přibudou také lavičky. V projektu se počítá též s úpravou chodníku a obrubníků.

Díky rekonstrukci dostane škola bezbariérové výtahy, nové učebny i lepší internetové připojení. Projekt je za zhruba 25 milionů Kč.

Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem v roce 2020.
Veletrh práce a vzdělávání bude on-line, nabídne i přednášku, jak se nezbláznit