V Domažlicích alkoholem posilněný šestapadesátiletý muž ve dvou restauracích nechal dluha pak kradl v obchodě. Už v po 16. hodině museli přijet policisté za mužem, který neměl na zaplacení útraty v kavárně na náměstí. Nakonec za něj zaplatil známý, který seděl u jiného stolu.

Za hodinu a půl vyjížděli policisté za stejným mužem znovu, ale do jiné restaurace. Obsluha nahlásila agresivního opilce, který odmítl zaplatit šedesátikorunovou útratu. A do třetice stejný muž v domažlické prodejně na náměstí Míru odmítl zaplatit za potraviny a chtěl odejít. Protože byl agresivní, policisté ho zajistili a převezli na obvodní oddělení. „Vyzvali jej k dechové zkoušce, která ukázala 2,4 promile,“ dodala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Opilec byl poté eskortován do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Jeho jednání se eviduje jako přestupek proti majetku a veřejnému pořádku. V Holýšově v 22:29 hodin zase přišlo hlášení, že se v Americké ulici válí na zemi opilec, který předtím spadl ze schodů. Zraněn však nebyl.

„Dvaapadesátiletý muž se podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní,“ informovala Brožová. Muž měl dokonce 3,12 promile alkoholu v krvi, a byl tedy také odvezen do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.