Koncert chystá Český svaz ochránců památek – Klub Ladislava Lábka se sídlem v Plzni. Jeho obětaví členové zámek už léta obnovují do původní barokní krásy, od počátků v čele s Miroslavou Šusovou a Jiřím Šusem. „Veškerý výtěžek bude využit na rekonstrukci zámku,“ zdůrazňují pořadatelé. „Pro zájemce se po skončení koncertu uskuteční komentovaná prohlídka zámeckého areálu,“ doplňují s tím, že adventní hudba v kostele má znít přibližně do 15 hodin. Vstupenky v ceně 150 korun si lze rezervovat na telefonu 773 593 217.

Čerchovský bežkařský okruh je již průjezdný. Foto: Domažlické městské lesy
Běžkaři mohou vyrazit na Čerchov, okruh je již průjezdný

„Trio Živa je vokální formace, která čerpá z různých hudebních tradic a pohrává si s harmoniemi, jak se jejím členům právě zlíbí, podle not i bez nich. V repertoáru mají hojně zastoupené lidové písně z rozličných koutů naší republiky a přilehlých oblastí, nejčastěji v aranžích od Zuzany Vlčinské. V adventním čase se můžete těšit především na vánoční lidové písně,“ přibližují zaměření plzeňského souboru organizátoři.

Collegium Musicum je staňkovský komorní ženský sbor vedený Janou Vacíkovou. Počet stálých členek se pohybuje kolem osmi zpěvaček s varhanicí. „Zpíváme od roku 2013, převážně duchovní hudbu napříč staletími,“ upřesňuje sbormistryně. Collegium Musicum si tedy letos navíc připomíná deset let činnosti.