Pět desítek zaměstanců Domažlických technických služeb (DTS) se bude podílet na úklidu během nadcházejících Chodských slavností. „Navíc máme pro závěrečný nedělní úklid příslib pomoci od sportovců z TJ Jiskra," řekl ředitel DTS Jaroslav Zavadil. Do ulic se vydají v neděli po sedmé večer a v pondělí po šesté ranní. Samozřejmou tradicí je i sobotní noční ´meziúklid´.

Nynější předpouťové práce nevybočují z celoročního rytmu pracovníků technických služeb. Úklid ulic, péče o zeleň v uplynulých dnech doplnilo například natírání laviček.

„Mimořádností bude rozmisťování přenosného dopravního značení a velkoobjemových kontejnerů," plánuje pro nejbližší dny Zavadil. Umístěny budou u gastrostanu  na náměstí, u ČSOB, křižovatce ulic Hruškova-Jiráskova, Na Ostrůvku, na rozhraní Waldhegerovy a Hruškovy ulice a po dvou pak na Chodském náměstí, ulici Msgre B. Staška, u bývalého Svazarmu a u jezdeckého areálu pod Vavřincem, kde bude probíhat rockový festival.

Chodské slavnosti budou pracovním  místem i pro zaměstnance Českého rozhlasu Plzeň, kteří opět chystají živý přenos z Domažlic. „V sobotním programu S Plzeňáky za folklorem přivítají mezi 11. a 12. hodinou na pódiu na  náměstí moderátoři Michaela Vondráčková a Vladimír Šťovíček například Chodský soubor Mrákov nebo Konrádyho dudáckou muziku a orchestr lidových nástrojů Ondráš," informovala Marie Prokůpková z plzeňského rozhlasu.  V Alejích bude v sobotu připraven také propagační stan rozhlasu. Návštěvníci si budou moci zazpívat na mikrofon nebo se zúčastnit her a kvízů.

Na největší akci roku v Domažlicích se pečlivě připravují i obchodníci. „Stále přijímáme objednávky na pouťové koláče, v sobotu je budeme  prodávat i po naší obvyklé otevírací době," popsala Jiřina Krumlová, vedoucí jedné z domažlických prodejen pečiva.