Začínal v ní hrát ve svých 17 letech a v dobách, kdy pobýval v Nemanicích. Kapela však v roce 2008 zmizela ze scény, aby o tři roky později řešila svůj návrat do hudební sféry.

Ke konci roku 2011 jste se pustil do znovuobnovení kapely Relaxis. Funguje ještě dál?

Je pravda že od roku 2012 jsem obnovil kapelu Relaxis a změnil i členy kapely. Místo mého bývalého kolegy hráče na baskytaru Andyho Budky,který nyní působí v legendární kapele Katapult, jsem k sobě přizval mladého, talentovaného muzikanta Tomáše Bízka. Dále jsem obsadil i nového člena na bicí, a tím byl výborný bubeník, technik Kuba Kukol. Pro obohacení a přitvrzení muziky jsem přibral druhého kytaristu Tomáše Kulhánka. Já jako stálice Relaxisu jsem zůstal u kytary a zpěvu. V téhle sestavě jsme působili asi čtyři roky a natočili desku s názvem: Relaxis Zpátky zas. Kapela se ale postupem času rozpadla.

Co vás přimělo začít se sólovým projektem?

Byla doba kdy jsem neměl chuť hrát a vystupovat. Ale po vážné nemoci, kterou jsem si si prošel, jsem si řekl že hudba je jediná věc která mě stále drží na nohou. Tak jsem se vydal na sólovou dráhu s akustickou kytarou. Začal jsem tvořit nové akustické skladby a vystupovat na různých akcích, jakými jsou například oslavy města, poutě, koncerty i soukromé akce. Každý si řekne, že jen vystoupit sám s kytarou je sebevražda, ale já si naopak myslím, že to má zase jiné kouzlo muziky, kde na víc vynikne zpěv. Postupem času jsem k sobě našel krásnou a talentovanou zpěvačku, která obohatila můj repertoár. Jmenuje se Werr Fíziková.

Texty i hudbu si jistě píšete sám. Kde berete inspiraci? Anebo skládáte společně s WerrMusic či snad máte vlastního textaře?

Co se týče naší muziky, texty a hudbu především si píšu sám, ale samozřejmě Werr mi moc pomáhá a také přidá do toho svůj nápad. Také mám kamaráda který mi napsal pár písniček. Jmenuje se Miroslav Zdanovec, výborný textař. Napsal pro nás duet s názvem Stopa naděje nebo další kus s názvem Sdílená láska. Moc za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Inspiraci bereme ze života, je v tom láska, je v tom příběh. Co se týče stylu hudby, snažíme se hrát trošku modernější styl tak, aby to zaujalo posluchače, hrajeme si myslím až moc melodicky, a to je úspěch. Jde o to, aby si to lidé zapamatovali a broukali v hlavě, což se nám zatím daří.

A co chystáte v budoucnu?

V současné době připravujeme materiály a tvoříme nové písně. Prozatím si je jednoduše nahráváme v našem domácím studiu. Některé songy i covery můžete zhlédnout a poslechnout si na youtube. Ale určitě máme v plánu natočit desku a už se na to těšíme. Nejbližší koncert, kde nás mohou posluchači vidět, je festival Přivítej léto, který je v pátek 28. června. Každý rok se pořádá v domažlickém letním kině a my vystoupíme v 18:00.