„Nevidíme v tom problém. Byla to samozřejmě velmi nepříjemná událost, ale již je za námi a život jde prostě dál," uvedl projektant Viktor Krutina. „Do jara bychom rádi dokončili přední část domu a během příštího roku pak dodělali zadní část zemědělské usedlosti," vysvětlil s tím, že nemovitost přiléhá k hradní zdi Chodského hradu a na její opravu bude zapotřebí konzultovat s městem Domažlice.

„Budova je v katastru nemovitostí vedena jako zemědělská usedlost, jako takovou ji opravujeme a plánujeme využívat, pravděpodobně jako například zahradnictví," prohlásil o aktuálně plánovaném budoucím využití objektu.

K vraždě domažlického podnikatele došlo večer dne 12. listopadu 2010. Do bazaru přišel tehdy 42letý Aleš Kaleja. Po hádce dal šestapadesátiletému majiteli bazaru pěstí, a když muž ležel na zemi, začal mu Kaleja dupat po hlavě.

„Opakovaně mu drtil botami přední část hlavy. Napadený utrpěl rozsáhlá vážná zranění a zemřel na přímé zhmoždění mozku," uvedla státní zástupkyně Václava Brýdová.

Kaleja, který v den spáchání vraždy užil pervitin, se před soudem bránil hned několika verzemi. Nakonec tvrdil, že po hádce dostal epileptický záchvat, strhl s sebou elektrické topení a spadl s ním na podnikatele. To ale jasně vyvrátili experti. Na čele poškozeného navíc byly otisky bot obžalovaného.

Recidivista Kaleja již před spácháním vraždy strávil za mřížemi více než dvacet let. Znalci uvedli, že možnost jeho nápravy je nulová, a Kaleja byl Krajským soudem v Plzni odsouzen na doživotí. Vrchní soud v Praze při odvolání trest snížil na třicet let vězení.