Narodila se v Domažlicích, žije v Praze, ale do rodného kraje se stále vrací. Nyní přijede s portugalským tanečníkem, choreografem a trenérem Vitorem Tavaresem Mendesem.

„Jelikož jsem součástí, tedy členkou Afro-Fitness teamu a tohle cvičení mě velice baví a naplňuje, a to nejen svou energií, která na hodinách vládne, ale i kvůli africkým rytmům, které zpestřují cvičení. Rozhodla jsem se proto tenhle nový druh cvičení přivézt rodného města přímo s jeho zakladatelem a představit ho lidem," říká Lucie Ženatá.

Podle jejích slov cvičení afro–fitness zahrnuje základní prvky, na kterých je založeno: muzikálnost, taneční techniku a výrazový tanec.

„Afro-Fitness je fitness program v rytmu afro hudby, který kombinuje prvky fitness a tance. Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože afro-fitness zvládne každý, od úplného začátečníka až po profesionálního tanečníka," vysvětluje.

„Při tomto cvičení dochází ke zlepšení výkonnosti, posílení kardiovaskulárního systému, zlepšení nervosvalové koordinace. Svaly a šlachy získávají větší pružnost, zlepšuje se pohyblivost, koordinace, vytrvalost, zvyšuje se srdeční výdej a zvyšuje se tepová frekvence, zvýrazňuje se a prohlubuje dýchání, zvyšuje se odolnost vůči civilizačním chorobám," dodává domažlická rodačka.

Kdo vlastně je šéf Afro-Fitness teamu?

„Vitor se narodil v Portugalsku a prožil osm let v Londýně, kde svůj taneční styl používal jako sebemotivační pomůcku pro mladé lidi všech etnických skupin. V roce 2002 absolvoval kurz scénického tance a začal vyučovat capoeiru a tradiční africké tance. Nejprve působil v Lisabonu a od června 2002 také v Londýně. V roce 2005 debutoval v muzikálu Patti Boulaye Tanec Slunce v londýnském divadle Hackney Empire theatre. Postupně svůj taneční styl obohatil o další tance, například o kizombu, coupé décalé nebo kuduro. Podílel na realizaci tanečního představení Šivovo kolo života, vystupoval v Malém Vinohradském divadle v představení pražské adaptace hry Arthura Schnitzlera ´La Ronde´. Zároveň propaguje portugalsko-afro-hispánskou kulturu a organizuje v Praze multikulturní festival Afro-Bailar. Stejně tak ho můžete vidět na různých festivalech a akcích, včetně charitativních, nejen po České republice, ale i jinde v Evropě," představila členka týmu v krátkosti svého trenéra.

„Těším se na setkání se všemi, kteří chtějí proniknout do tajů afro-fitness. Potkáme se v uvedenou sobotu ve 13 hodin ve Sportovním centru Domažlice u Radka Hojdy. Zájemci o cvičení se mi mohou předem hlásit na e-mailu: lucie@afrofitness.cz. Ráda se při cvičení potkám s těmi, které znám, ale také s dalšími, kteří mají rádi tanec a pohyb a chtějí se naučit obojí spojit," uvedla na závěr Lucie Ženatá a přidala i své telefonní číslo 728 332 328.