Na borce čekaly disciplíny jako řezání ´koláčů´, štafeta, směrové kácení, odvětvování, řezání půlkotoučů či hod obouruční sekyrou na cíl. Za povzbuzování stovek diváků se všech deset borců řádně zapotilo a vítězně z klání nakonec vyšel František Zedníček.

„Někoho mohlo překvapit, že je deset soutěžících a stojí zde dvanáct stojin. Dvě jsou na památku dvěma dřevorubcům, kteří tu letos bohužel nemohou být s námi, protože oba zahynuli při dopravních nehodách," řekl organizátor soutěže a starosta Pece pod Čerchovem Jan Riederer mladší.

V neděli slavnosti pokračovaly ukázkami těžkého tahu s chladnokrevnými koňmi a „Podčerchovskou rozporkou", soutěží tažných koní na překážkové dráze.

Této soutěže se zúčastnilo devět jednotlivců a tři poměřili síly v soutěži dvojspřeží.
Na třinácti stanovištích plnili různé úkoly dva koňáci z Německa, dva z Čermné na Klatovsku, rodina Kotalů ze Svojkovic u Velhartic, Matouš Dufek z Pasečnice a Zbyněk Weininger z Pece.

„Jsme rádi, že vše dobře dopadlo, nikdo se nezranil, všichni se dobře bavili, a hlavně že nás nezradilo počasí," dodal Riederer s tím, že organizace soutěže je velmi náročná a příprava trvá půl roku.

Výsledky soutěže O pohár LST

1. František Zedníček
2. Zdeněk Písařík
3 a 4. Václav Šporer a Petr Brož
5. Marek Engel
6. Zbyněk Weninger
7. Tomáš Kugel
8. Jan Švajka
9. Radovan Malecha
10. Stanislav Janeček

Výsledky soutěže v hodu sekerou

1. Zdeněk Hajník
2. Michal Šneberger
3. Pavel Bartoš

Tito tři nejlepší závodníci z deseti postupují do finálového závodu, který se koná 30. srpna na Zemi živitelce v Českých Budějovicích.