O zhruba dva měsíce se posune termín dokončení rekonstrukce kdyňské sokolovny. Na vině je dřevomorka, která se objevila během oprav hlavní budovy.

„Dokončení stavby je prodlouženo do 10. prosince. Dřevomorka se objevila ve zdivu a v záhlaví trámů. Chceme, aby byla sokolovna opravena pořádně, proto raději všechno znovu odkrýváme a snažíme se ji zlikvidovat,” říká starosta Kdyně Jan Löffelmann.


Výskyt dřevomorky nejen posune dokončení stavby, ale podstatně navýší i cenu oprav.
„Všechno se znovu odkrývá, ubourává se zdivo a fasáda, aby se zjistilo, kam všude zasáhla. Znovu bylo nutné odkrýt i část nové střechy. Všechno, co se ubourá, je třeba znova zazdít a to je už nad rámec původního rozpočtu. Zatím však financujeme veškeré opravy sami. Takže po dokončení rekonstrukce bude následovat odborné posouzení a pak teprve bude jasno, jestli bude uznáno navýšení,” pokračuje Löffelmann.
Dřevomorku odstraňují ve Kdyni fyzicky i chemicky.


„Dřevomorka je naštěstí dobře vidět. Části, které jsou jí už zasaženy, bouráme a místa, která ještě nezasáhla, jsou ošetřovány chemicky,” dodal kdyňský starosta.


Práce na rekonstrukci se nezastaví ani jeden den v týdnu.

Velký pokrok je už vidět na kuželně. Zde jsou stavební práce téměř u konce. Dodělávají se vnitřní instalace a v nejbližší době se začne s montáží dráhy.
Změnu doznal i vchod do areálu, v jehož blízkosti byly postaveny nové klubovny tenisu a volejbalu.