Již od rána si poutníci o kaple mezi vysokými stromy vychutnávali hudbu Vrchovanky. V 11 hodin se konala první mše svatá. Poutníků se ale k Dobré Vodě vypravilo tolik, že se dovnitř ani nevešli.

„Do kaple jsme se zašli podívat už před mší, jakmile začala, dovnitř jsme se už nedostali,“ sdělila Zuzana Sokolová z Postřekova, která se na pouť k Dobré Vodě vydala společně s přítelem. „Lidí tu bylo opravdu hodně, odhaduji, že určitě alespoň pět set. Z Postřekova nás tu bylo také dost, je to tradice, že když je v Dobré Vodě pouť, tak se tam zajedeme podívat. I když ne úplně každý rok,“ poznamenala Sokolová.

Pouť pokračovala i odpoledne, a to ve 14 hodin další mší svatou, navíc v Draženově od 14 do 18 hodin vystoupením Vrchovanky v restauraci U Podestátů.

Obec také v rámci pouťových oslav zpřístupnila zdejší muzeum – Draženovský špýchar na nádvoří bývalé rychty, ve kterém je k vidění „chodská sence“ s místními kroji, keramikou a nábytkem, expozice věnovaná bratřím Sladkým, ale také část přibližující jedno z nejváženějších lidových řemesel – kovářství. Nechybí i materiály o historii Draženova a okolí.