Událost se odehrála v ulici Prokopa Velikého v Domažlicích. „V sypké hmotě byl muž zhruba do poloviny těla. Lezci domažlických hasičů se k němu spustili, zajistili jej a ostatní hasiči postupně zapínáním technologie sila snížili množství cementu, které muže svíralo. Po celou dobu zásahu, u něhož jsme využili výškovou techniku, byl na sile přítomen i zdravotnický záchranář,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

A i když byl zásah náročný a následky mohly být vážné, muž byl při vědomí a poté, co se podařilo uvolnit mu spodní část těla, byl schopen i sám vylézt. „Výškovou technikou jsme jej poté dopravili na zem a svěřili ho do péče zdravotnické záchranné služby,“ dodal Poncar.

Zdroj: Michal Holý

Na místě události jsou i policisté. „Jedná se o muže, ročník 46, provedená dechová zkouška byla negativní,“ informovala mluvčí policie Barbora Šmaterová.

„Na místo byl cestou ZOS vyslán i vrtulník LZS. Viditelně nezraněný muž byl po vyproštění HZS transportován do Domažlické nemocnice k vyloučení tzv. crush efektu, který se v podobných případech u postižených může rozvinout,“ doplnil informace i mluvčí záchranné služby Vítězslav Sladký.