BABYLON Na přírodním koupališti Babylon poměří už potřetí své síly posádky dračích lodí. Napínavé klání začne už v pátek 7. června v půl deváté dopoledne, kdy se v soutěži Babylonský dráček utkají týmy základních škol z Domažlicka a dva týmy z bavorských měst Furth im Wald a Waldmünchen. Za českou stranu se zúčastní mladí borci z Domažlic, Staňkova, Kolovče, Mrákova, Klenčí, Blížejova, Horšovského Týna, Poběžovic, Bělé nad Radbuzou a Hostouně. Soutěžit budou i střední školy, a to SŠ a VOŠ Domažlice, SŠ a SOU Horšovský Týn, SOU Domažlice a SŠ zdravotní Domažlice. První tři nejúspěšnější v kategorii základních škol budou odměněni poháry. Na samotného vítěze čeká ještě plyšový dráček - coby symbol závodu. Všichni zúčastnění pak získají diplomy.

V sobotu pak budou fandového tohoto sportu svědky závodu pro dospělé - akce s názvem Draci mezi městy. Účast zatím potvrdilo pět posádek z Bavorska, Domažlicko bude reprezentovat sedm až deset posádek. Jak informoval Ladislav Feierfeil z organizačního týmu, zúčastní se Domažlice, Babylon, Klenčí pod Čerchovem, Díly a Česká Kubice. Pořadatelé očekávají, že se ještě některé týmy přihlásí. Atraktivní závody oficiálně začnou v sobotu v 11 hodin, vyhlášení vítězů se diváci dočkají přibližně mezi 16. až 17. hodinou.

Pořadatelem akce jsou město Domažlice, Plzeňský kraj, obec Babylon a Euroregion pro českou a německou stranu.

Dračí loď je plavidlo tvaru otevřené kanoe o délce 12,5 metru, na špici je ozdobené dračí hlavou a na zádi ocasem. Historie závodů dračích lodí začala před více než dvěma tisíci lety v Číně. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů pádlujících z více než 50 zemí světa.