Pochod se letos konal již po pětadvacáté a zúčastnilo se ho celkem 147 lidí – studentů a dospělých, k nimž se přidalo i šest ´psích´ turistů.

„Letošní trasy byly obzvláště náročné. Kratší, 16kilometrová, z Domažlic na Babylon, dále na Pilu, Hrádek, do Újezda a zpět. Delší pokračovala z Babylonu do Chodova, Trhanova a na Hrádek, kde se spojila s kratší trasou. Měřila 20 kilometrů,“ uvedla podrobnosti za pořádající kvintu šestiletého gymnázia učitelka Hana Slachová.

Po cestě prošli pochodníci třemi kontrolami, které nejen rozdávaly razítka, ale v případě potřeby i poradily. Na Hrádku byl pro zemdlené pěší připraven gril, kde bylo možno opéci uzeniny. V cíli na účastníky pochodu čekal diplom a malé občerstvení.

Také letos se vyhodnocovaly třídy gymnázia, které měly největší početní zastoupení. Vítězem se stala třída 4.8 – kvarta, druhé obsadila sekunda (2.8) a třetí místo si vyšlapal loňský vítěz – třída 2.4.

„Velká pochvala patří i studentům z primy, kteří byli co do počtu účastníků čtvrtí,“ dodala Slachová s tím, že vše organizovala třída 5.6, příští rok se pořadatelství Lenochodu ujme třída 1.6.