V pondělí ráno přijali polciisté na tísňové lince oznámení od rozrušené ženy, která jim řekla, že její muž si uřízl ruku a je nejspíš mrtvý. "Do Horšovského Týna jsme vyslali nejbližší hlídku, což byli dopravní policisté Jaroslav Hájek a Jiří Tichota, kteří na místo přijeli pouhou minutu po oznámení," uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Žena již čekala před domem a zavedla policisty na zahradu. "Osmašedesátiletý muž měl proříznutou tepnu na pravé ruce, z rány stále stříkala krev. Vedle něj byla položená lékarnička a ručníky. Policisté zaškrtili ránu a pomocí ručníků ji stlačili, tím zastavili další krvácení," popsala dramatické chvíle mluvčí.

Zraněného se podařilo stabilizovat a probrat z bezvědomí. "Kolegům uvedl, že upadl ve skleníku na skleněnou výplň, která praskla a prořízla mu ruku," informovala Brožová.

Na místo poté dorazila záchranná služba, která muže letecky přepravila do nemocnice v Plzni, kde se podrobil operaci.

"Oznamovatelka následně policistům uvedla, že po spatření zraněného manžela byla v šoku. Doběhla do domu pro lékárničku a ručníky a zavolala na jedinou tísňovou linku, na kterou si v daný okamžik dokázala vzpomenout - 158. Žena na místě policistům i zdravotníkům mnohokrát děkovala za pomoc při záchraně jejího manžela," dodala mluvčí.