Družstvo Dopravního inspektorátu Domažlice obsadilo bronzovou příčku na celokrajské soutěži dopravních policistů v řízení provozu na křižovatkách Regulovčík 2024.

Na Krajském ředitelství policie v Plzni se ve středu sešli vybraní zástupci všech dopravních inspektorátů a dálničních oddělení Plzeňského kraje. "V devět hodin proběhlo slavnostní zahájení a následoval písemný test. Soutěžící se po testu rozdělili do dvou skupin, kdy jedna odjela řídit křižovatku Borská - Němejcova v Plzni a druhá absolvovala jízdu zručnosti v Červeném Hrádku. Obě skupiny se na stanovištích prostřídaly a po splnění všech tří disciplín soutěžící napjatě čekali na vyhlášení výsledků," popsal průběh soutěže policejní mluvčí Ondřej Hodan.

A jaké byly konkrétní výsledky klání? Ondřej Hodan upřesnil, že nejlepšími jednotlivci se stali pprap. Dominik Brejcha z DI Rokycany (3. místo), prap. Ing. Tomáš Novák z DI Tachov (2. místo) a pprap. Ing. Tomáš Krasanovský z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje (1. místo). Poslední dva jmenovaní se účastní republikového finále, které je na programu 19. září ve Zlíně. Nejlepšími družstvy z 9 zúčastněných byl DI Domažlice (3. místo), DI Rokycany (2. místo) a oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje (1. místo). Dále se účastnil DI Plzeň-venkov (4. místo), DO Svojkovice (5. místo), DO Ostrov (6. místo), DI Plzeň-město (7. místo), DI Tachov (8. místo) a DI Klatovy (9. místo).