„Bylo jich 10 053, což je o 2 424 více než v roce 2013," uvedl předseda domažlického odboru Klubu českých turistů Petr Matějka na výroční schůzi, která zhodnotila činnost spolku za uplynulý rok.

„Celkem se od roku 2000 z ochozu Kurzovy věže rozhlédlo 121 317 evidovaných platících turistů," dodal předseda. Vloni mezi návštěvníky byl například plzeňský biskup František Radkovský. „Jako zajímavost můžeme uvést i přistání soukromé helikoptéry na ploše před rozhlednou." V srpnu se na Čerchově konala třetí svatba v novodobé historii. Na tomto místě se vzali manželé Holarovi z Chodova.

Domažličtí turisté po celý rok pokračovali v opravách i v celkové údržbě věže, chatky i pronajaté garáže v čerchovském areálu. „Ochranným nátěrem byla ošetřena podlážka vyhlídkového ochozu, celá dřevěná nástavba věže, východní strana chatky, zábradlí a všechny lavice a stoly z masívu. Spotřebovalo se 22 kilogramů nátěrové hmoty. Dále byly vyměněny schodišťové hrany v horní části věže, opraveno zábradlí na terase a proveden celkový úklid v okolí garáže. Dvě místnosti garáže byly upraveny pro potřeby brigádníků z řad KČT Domažlice. Opravena byla vodovodní a elektrická přípojka, WC a umyvadlo pro brigádníky," popsal předseda Matějka.

Upozornil i na dlouhodobé problémy s nízkým příkonem elektrického jističe, který už nedostačuje potřebám turisticky frekventovaného areálu.
„Protože nás však trápí ze strany ministerstva obrany a ČEZu stále nedořešená výměna hlavního jističe, v důsledku čehož docházelo k častému přetížení našeho 10 ampérového jističe, zakoupili jsme do chatky plynový sporák," zmínil Matějka.

Bývalá nájemkyně občerstvení na Čerchově doplatila odboru v loňském roce dlužné nájemné za uplynulý rok, a tak turisté nemuseli přistoupit k soudnímu vymáhání dluhu.

Výroční schůze se zúčastnilo 51 členů domažlického odboru. Mezi hosty nechyběli ani zástupci partnerského spolku Waldverein z Furthu im Wald. Jeho předseda Walter Spieß předal příspěvek na opravy a údržbu Kurzovy věže ve výši 100 EUR. Furtští turisté příspěvky poskytují každoročně.