Vůbec poprvé se dostalo velkého ocenění domažlickému odboru Klubu českých turistů. A hned dvojnásobného.

„Klub má kulaté výročí, tak zřejmě proto. My ale také máme malé výročí, neboť náš odbor už existuje 115 let. V Domažlicích vznikla turistická organizace pouhých pět let po založení republikové, takže patříme mezi nejstarší odbory v republice,“ uvedl Deníku předseda KČT Domažlice Petr Matějka.

KČT Domažlice obdržel u příležitosti 120. narozenin české turistické organizace diplomy za dlouholeté pořádání akcí pro veřejnost. „První je za jednu z našich akcí, již pořádáme téměř neuvěřitelných třicet let. Jedná se o Májovou vycházku, jíž se tradičně účastní nejen dospělí turisté, ale je určena hlavně pro rodiče s dětmi,“ prohlásil k prvnímu ocenění Matějka. „Na akce, které nejsou příliš náročné, chodím pravidelně s oběma dětmi. A to i přesto, že já ani manžel nejsme u turistů. Děti se vždy vyřádí a těší se na opékání vuřtů,“ pochvaluje si paní Anna z Domažlic.

Druhý diplom, který KČT Domažlice obdržel, se týkal další z akcí pro veřejnost. „Pořádáme vycházku nazvanou Toulky zlatem podzimu. Stabilně patří mezi hojně navštívené akce. Konkrétně 20. toulky se konají v neděli 28. září. Startuje se mezi půl druhou a druhou hodinou odpolední od Základní školy Msgre B. Staška v Domažlicích. Trasa, která měří pět kilometrů, vede kolem svaté Anny na rozcestí pod Vavřincem a kolem bývalého lyžařského můstku na louku u Havlovic,“ přiblížil předseda KČT s tím, že v cíli získají účastníci pamětní diplom a dojde i na opékání donesených uzenin.