„V centru města musíme zabezpečit parkovací stání pro celý doprovod na protější straně před radnicí. Vzhledem k tomu, že byly několikrát měněny plány, kde bude pan prezident obědvat a nakonec tomu tak bude v restauraci Dubina, musíme zabezpečit parkovací stání i tam," popisuje velitel Městské policie Domažlice Petr Kubal.

„Dalším naším úkolem je zabezpečení pořadatelské služby v městském kulturním středisku, kde proběhne diskuze s občany. Proto potřebujeme více lidí ve službě než obvykle. Bude nás sloužit dvojnásobek," uvedl Kubal.

Jinak tomu bude u státní policie.
„Ve spolupráci s Útvarem pro ochranu prezidenta České republiky budou platit standardní opatření jako při jakékoliv jiné státní návštěvě," uvedla Martina Kohoutová z Krajského ředitelství police v Plzni. Zmíněná opatření si nevyžádají navýšení počtu sloužících policistů.

Strážníci nebudou omezovat vjezd vozidel na domažlické náměstí. „Více se zaměříme na pohyb vozidel kolem radnice a kolem Dubiny. Nic extrémního to ale nebude," uvedl velitel Kubal k případným omezením pro Domažličany.

Ochranná služba prezidenta už v minulém týdnu prověřovala příjezd prezidentské kolony do Domažlic i bezpečnost objektů, ve kterých se prezident bude pohybovat.

„Známý mi volal, že prezident už je ve městě, že kolona projela Havlovicemi a míří k Domažlicím," vzpomíná na minulou středu Jaroslav Hulák. V ten den prezidentská kolona zaparkovala na prostranství u věže. Na chvíli mnozí uvěřili v přítomnost prezidenta v Domažlicích.

´Zaručené´ zprávy o jeho přítomnosti se šířily i na sociálních sítích.

Podle informací Deníku jsou nynější bezpečností opatření při návštěvě současné hlavy státu znatelně silnější než při posledním prezidentském pobytu Václava Klause v roce 2010.