„Oslovili jsme všechny zaregistrované sportovní kluby, oddíly s podrobným dotazníkem. Měly se vyjádřit k případnému rozšíření a zkvalitnění sportovišť,“ popsal kroky vedoucí k vypracování plánu místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).
Vyplněné dotazníky odeslala zpět většina sportovních klubů.

Od několika oddílů byl vznesen požadavek na vybudování druhé městské sportovní haly s tím, že kapacita té stávající je nedostatečná a sportovci musí vyhledávat náhradní zařízení. „Tuto žádost by mohla vyřešit přestavba městské haly, která je plánovaná do tří etap. V té závěrečné by měly vzniknout dva sportovní prostory místo současného jediného,“ nastínil místostarosta.

Do plánu nebyl zahrnut požadavek na tréninkové travnaté hřiště na fotbal.

„Do budoucna by mohlo vzniknout třeba v oblasti bývalého vojenského cvičiště. Dnešní hřiště na Střelnici domažlickým fotbalistům nestačí, mužstev už je tolik, že některá dojíždí trénovat do Újezda,“ shrnul současný stav Ivan Rybár, viceprezident fotbalové Jiskry Domažlice.

„Důvodem, proč nové hřiště nebylo do plánu zahrnuto, byla nejasnost, kde by se podobný areál dal postavit, finanční náročnost i to, že pokud by se podařilo majetkově se Sokolem vyřešit hřiště na sokolišti, mohla by travnaté plocha vzniknout tam. Navíc v úvahu musíme brát i ne zcela využitý stadion gymnázia pod areálem bývalého PDA,“ zmínil Novák.