Letošním tématem hry Mafie je Fantomas králem podsvětí. „Účastníci hry letos nebudou bojovat za čest svých mafiánských rodin, ale jako příslušníci tajných služeb Scotland Yard a Sûreté usilovat o dopadení záhadného Fantomase. Ve hře se objeví nové postavy ´donašečů´, kteří budou tajným službám výměnou za dolary poskytovat cenné informace o Fantomasově skutečné podobě. Na hráče čeká i řada dalších významných změn v pravidlech, díky kterým by hra měla získat na dynamice," popsala za pořadatele Hana Märzová.

Všechny informace a pravidla najdou zájemci na webových stránkách akce www.mafie.skauting.cz, kde se lze také rovnou ke hře přihlásit.

„V sobotu se pak stačí jen dostavit v 15:45 na Chodské náměstí, kde proběhne registrace hráčů a jejich rozřazení do tajných služeb. S sebou je třeba přinést souhlas rodičů s účastí ve hře a účastnický poplatek 30 korun," dodává Märzová.

Junák – český skaut, okres Domažlice, z. s., uspořádal již pět úspěšných ročníků hry Mafie.
„Mezi dětmi si získává stále větší popularitu. Hra zábavnou formou zvedá děti od počítačů, přivádí je ven, podporuje jejich chuť k pohybovým aktivitám, rozvíjí schopnost týmové spolupráce a nabízí možnost navázání nových kamarádských vztahů. Počet účastníků hry rok od roku roste. Minulý ročník přilákal rekordních 124 dětí," vyčíslila skautka.

Na bezpečnost hráčů a hladký průběh hry bude i tuto sobotu dohlížet více než dvacet dospělých vedoucích.

„Řada z nich se přitom věnuje přípravě hry až s dvouměsíčním předstihem. Upravují webové stránky, zdokonalují pravidla, zajišťují povolení od městského úřadu, věnují se propagaci a rozšíření informací mezi děti či připravují kartičky, placky a další herní materiály," přidala podrobnosti Hana Märzová.