Do charitativní akce Kabelkového veletrhu Deníku, jejíž výtěžek letos pomůže čtyřleté hendikepované Sofince Větrovcové z Plzeňska k získání elektrického vozíku se hojně zapojují i lidé z Domažlicka.

Do redakce nosí kabelky, které budou za symbolické ceny prodány 16. června na veletrhu ve společenském sále budovy Alfa v Americké 17, v Plzni.

Šárka Žambůrková z Horšova a Klára Úterská z Mířkova jich do redakce Domažlického deníku přinesly více než třicet.
„V pondělí jsem si sedla k internetu a na facebooku jsem se dozvěděla, že malá holčička potřebuje pomoci. Protože mám hodně kamarádek oslovila jsem je a poprosila, aby se také zapojily, doma probraly své kabelky a nějaké z nich darovaly," popisuje svou kabelkovou akci Šárka Žambůrková.

Kamarádky se nedaly dlouho pobízet a rozhodly se Sofince také pomoci.
„Všechny byly ochotné se do charitativní akce také zapojit. Holky jsem pak objela a spolu s Klárkou jsme kabelky přinesly do redakce. Jedna kamarádka nám jich darovala rovných deset," pokračuje Šárka s tím, že do čtrnácti dnů chce oslovit další kamarádky a věří, že ještě nějaké kabelky přinese.

„16. června určitě přijedeme na veletrh do Plzně a tam si nějaké kabelky zase nakoupíme," dodávají dívky s úsměvem.

Kabelky lze nosit do redakce Domažlického deníku až do 10. června. Pokud ve věnované kabelce necháte lístek se svým jménem, kontaktem na sebe a krátkým příběhem, který se ke kabelce váže, můžete získat exluzivní wellness pobyt na 1 noc pro dvě osoby v v Kongres&Golf hotelu Darovanský dvůr Resort nebo víkendový pobyt pro dvě osoby na jednu noc v Hotelu Roudná s večeří ve steak restaurantu Saloon Roudná v Plzni.