Nejen utužení fyzické kondice a snadnější dostupnost nejmenších domažlických ulic, chatových a zahrádkářských oblastí, zároveň i šetření pohonných hmot přinesla novinka: policisté–cyklisté.

Obvodní oddělení Policie ČR v Domažlicích tak využívá krajský dar, horská kola pořízená v rámci projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj.

„Kola jsme přidělili policistům, kteří jsou sportovci a na kolech pravidelně jezdí,“ informoval minulý měsíc po převzetí kol Deník vedoucí obvodního oddělení Petr Šmíd.

A jak vypadá dílčí část krajského projektu nazvaná Na kole občanům blíže, to se mohli v domažlických ulicích přesvědčit sami občané. Domažlický deník na nich zastihl policistu Stanislava Rapa spolu s kolegyní Janou Szmigielovou. Ta, ač na to nevypadá, je nejen přední reprezentantkou v silovém trojboji a v květnu skončila v evropském měření sil na 7. místě, ale patří jí i loňský republikový primát v benchpressu. Zároveň se pravidelně umisťuje na předních příčkách ankety Sportovec Domažlicka.

„Kola jezdí výborně, je to přínos pro naše pravidelné hlídky,“ chválili si nové pomocníky policisté. Právě do Domažlic se dostaly dva z celkem devíti bicyklů, které kraj pro policii v rámci projektu pořídil, a to včetně cyklistického vybavení.