Policisté na bicyklech. To je novinka, kterou budeme moci již brzy spatřit v ulicích chodské metropole. Policisté z obvodního oddělení Policie ČR v Domažlicích totiž získali dvě nová horská kola, která budou používat k výkonu služby.

„Kola jsme přidělili policistům, kteří jsou sportovci a na kolech pravidelně jezdí. Z jejich strany se kola osvědčila, mají najeto už možná kolem čtyř nebo pěti hodin,“ informoval vedoucí obvodního oddělení Petr Šmíd.

Policisté by díky novému typu výkonu služby měli mít bližší a lidštější přístup k občanům a zároveň by pro příslušníky mělo být snazší vykonávat službu v hůře dostupných a odlehlých částech, zejména pak v chatových oblastech, které jsou častým cílem trestné činnosti.

„Kola usnadní přístup do všech chatových oblastí v okolí Domažlic, ale například i na domažlické náměstí a do jeho přilehlých ulicí, které jsou poměrně úzké. Tam by kola mohla umožnit rychlejší a operativnější zásah,“ říká Šmíd, který v minulém týdnu převzal bicykly z rukou Roberta Nováka z Odboru správy majetku PČR – Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj v rámci dílčího bezpečnostního projektu „Na kole občanům blíže“, který je součástí projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj, pořídil pro vybraná obvodní oddělení Plzeňského kraje celkem devět nových horských kol a cyklistické vybavení za 380 tisíc korun.