Rodiče s dětmi si mohou dnes od 17 hodin přijít vyzkoušet lezení na umělé stěně ve Sportovním klubu Rodeo v Husově ulici.

„Každý si to může přijít vyzkoušet," láká vedoucí oddílu Petr Kazimour. „Děti to baví, máme tu i ty, které začínaly lézt jako předškoláci a pořád je to baví už několik let." Podotýká, že oddíl často kontaktují i rodiče předškoláků s tím, že jim tento sport doporučili fyzioterapeuti ke zlepšení motorických schopností dítěte.

Členové oddílu se scházejí jednou týdně v domažlickém Sportovním klubu Rodeo, kde trénují pod vedením vyškolených instruktorů, od pátku do neděle zde pak mohou členové trénovat samostatně.

„Uvnitř na boulderingové stěně učíme děti správnou techniku lezení, pohyblivost, obratnost. Trénink se snažíme zpestřit formou různých her a cvičení," popsala další z vedoucích Monika Škarková. „Za příznivého počasí pak na venkovní lezecké stěně lezeme s jištěním a učíme práci s lanem," dodala.

Lezci z DoLezu jezdí i na závody, například na Překližka cup, který se koná ve Stříbře, Kladrubech a v Plzni a ve kterém v minulém roce zvítězil Matyáš Kalous z domažlického oddílu.

V letošním roce navíc lezci uspořádali pro děti s rodiči už čtvrtý čtyřdenní letní tábor v lezecké oblasti Polínko.

DOMAŽLIČTÍ LEZCI na táboře v Polínku. „Musíme poděkovat starostovi obce Krsy Janu Oroszovi, který nám tábor zajistil, a Městu Domažlice, které nás podporuje,“ podotkl vedoucí Kazimour.

„Většina mladších dětí se seznámí s normální skálou právě až na Polínku. Ironií je, že my jako mladší jsme začínali lézt na skalách a vůbec jsme nevěděli, co je to boulderingová stěna, a dnes dětí lezou na stěnách a pomalu ani neví, jak vypadá skutečná skála," směje se Kazimour. „Musíme poděkovat starostovi obce Krsy Janu Oroszovi, který nám tábor na Polínku zajistil, a Městu Domažlice, které nás podporuje," podotkl vedoucí Kazimour s tím, že starší členové si zkoušejí lezení i na skále v lomu u Babylonu.

Oddíl v současné době navštěvuje čtyřicítka dětí ve věku od 4 do 18 let, rozdělených do čtyř skupin dle věku a dovedností – Veverky (4-6 let), Koaly (6-9 let), Šimpanzi (9-13 let) a Orangutati (13-18 let). Lezci a vedoucí nad 18 let jsou pak označováni jako Gorily. Oddíl samozřejmě pořádá lezecké kurzy i pro dospělé.

Více informací najdete na dolez.webnode.cz.