Domažlický profesionální hasič Pavel Kouřík, který má na kontě řadu prestižních sportovních titulů - včetně zahraničních, opět potvrdil svoji skvělou formu. V nejčerstvějším podniku série Českého poháru v TFA pro rok 2024, který se uskutečnil na náměstí Republiky v Plzni, se stal nejrychlejším závodníkem celé soutěže. Součtem časů ze čtyř disciplín závodu "nejtvrdších hasičů" se jako jediný dostal pod 5 minut.

Pro připomenutí - Pavel Kouřík se loni stal absolutním vítězem mistrovství republiky v TFA.

V kategorii dobrovolných hasičů obsadil třetí místo Jakub Kulhánek z SDH Tlumačov.

„Na start se postavilo celkem 67 závodníků z řad hasičů Hasičských záchranných sborů krajů, Hasičských záchranných sborů podniků a jednotek sboru dobrovolných hasičů. Mezi závodníky se v letošním ročníků objevila i jedna žena, která svým výkonem roztleskala celé náměstí a vytvořila si svým výkonem velký obdiv," podotkl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Zuzana Tomková z HZS Středočeského kraje zvládla náročný závod v čase 11:18.39 min.

Desátý ročník soutěže o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplínách TFA byl v pořadí třetí soutěží v letošní sérii Českého poháru, který vyhlašuje Generální ředitelství HZS ČR. Závod byl zároveň krajskou soutěží dobrovolných hasičů.

TFA je zkratkou z anglických slov Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije - a je názvem nejtěžších soutěží, které svými podmínkami simulují práci hasiče při zásahu.