Kolemjdoucím určitě neunikli muži na výškových plošinách vybavení respirátory a hlavně smetáky, špachtlemi a kbelíky na trus.

„Musíme fasádu zbavit všeho, co na ní zanechali holubi. Vše se mohlo odstraňovat ze zavěšených lan, ale je zde obrovská frekvence lidí, takže jsme se rozhodli využít plošiny. Holubi se stali předmětem stížností lidí jdoucích na poštu, kteří odcházeli s potřísněnými kabáty. Paní poštmistrová zareagovala a my jsme vyhráli výběrové řízení na odstranění holubího trusu a vůbec všeho, co na budově pošty zanechali," uvedl Petr Kazimour z domažlické firmy Vertical Safe.

Pracovníci firmy zatím odstraňovali trus nejen z ozdob na fasádě, ale také z okenních parapetů.

„Na budově jsme nezjistili žádná holubí holátka, takže práce postupují bez problémů. Holubí trus je vlastně kontaminovaný odpad, který se musí správně zlikvidovat. Počítám, že než vyčistíme všechny okrasné prvky na fasádě a nainstalujeme nové zábrany, bude to odhadem trvat týden. Do prostoru nad vchodem se pustíme ve čtvrtek, kdy využijeme státní svátek a uzavření pošty. Dva tři dny budeme čistit z velké plošiny horní partie budovy, pak z menší plošiny zbytek fasády," zakončil Kazimour s tím, že nakonec dojde na chodník.

Zdroj: Youtube