„Je to nemilé, jakmile přijedu domů, tak nemám signál a nikdo se mi už nedovolá. Řešíme to tak, že chodíme na kopec a navíc musíme mít pevnou linku. To jsou ale zbytečné finance navíc,“ stěžuje si Eva Kramerová ze Strýčkovic.

To ovšem není jediná obec na Domažlicku, kde není signál a nebo je jen velice slabý. „U nás má signál pouze O2 a slabý má Vodafone, ale i přesto, když chceme telefonovat, tak musíme chodit na zahradu a nebo najít nějaké místo v domě, kde je silnější signál,“ říká Sandra Mlezivová z Puclic.

Signál chybí i v průmyslové zóně bývalých kasáren v Holýšově. „Pro firmu je to velice nepříjemné. Když nám někdo volá na mobilní telefony, tak to musíme vypnout a zavolat jim zpět z pevné linky. V nejbližší době budeme přecházet na jiného operátora, který má alespoň o něco lepší signál,“ uvedla Dana Fišerová z jedné z patnácti firem, které v kasárnách sídlí.

Stejný problém mají i v Šibanově u Poběžovic. „Není tady signál ani na telefonování, ani pro internet. Několikrát jsme to již avizovali na společnosti mobilních operátorů, ale ti několikrát naši objednávku přijali a poté zrušili,“ říká Pavel Kroupa.

Minimum signálu mají například i lidé na některých místech v Nemanicích a okolí, Mrákově, Klíčově, Stráži nebo v Blížejově.

A co s tím hodlají mobilní operátoři dělat? „Pro uvedené lokality připravujeme plány na posílení signálu, ale ještě letos k úplnému zlepšení pokrytí nedojde,“ říká Martin Žabka, tiskový mluvčí společnosti Telefonica O2 s tím, že na Domažlicku očekávají do konce tohoto roku posílení pokrytí v obcích Mrákov, Stanětic a okolí.

„K vylepšení pokrytí velké části území na Domažlicku by mohlo dojít v horizontu dvou let spuštěním BTS (základové stanice – pozn. red.) v blízkosti obce Mrákov,“ slibuje tisková mluvčí společnosti T–mobile Martina Kemrová a dodává, že v současné době řeší i vylepšení pokrytí Holýšova, a to technickou úpravou antén na komíně v obci.

I společnost Vodafone plánuje zlepšení pokrytí, a to ve Strýčkovicích, Šibanově, Mrákově i ve vojenských kasárnách.