Se stoupající teplotou řeší většina z nás problém, kam se vydat za koupáním. Koupališť je na Domažlicku celkem dost, ale jak jsou na tom s kvalitou vody? Podle výsledků kontroly vody, které v loňském roce prováděla Krajská hygienická stanice v Plzni, dopadla na výbornou koupaliště v Kanicích, Němčicích, Klenčí pod Čerchovem, Kdyni, Lomeček ve Starém Klíčově a většinou i Babylon.

„Otevřeno máme už od poloviny května,“ sdělil pracovník babylonského koupaliště Petr Čech. „Lidé už se koupat chodili, vždyť bylo také teplo, voda měla kolem 20 ° C. Počasí sledujeme, ale odhadnout, kdy začně největší nával, nedokážeme, asi až s prázdninami. Zatím máme volné ještě i nějaké permanentky do převlékacích kabinek,“ dodal Čech s tím, že na koupaliště se dospělí dostanou na celý den za 25 korun, děti za 15 korun.

Nejhorší výsledky přinášely kontroly na Podhájí v Horšovském Týně. Před pár lety jej také město nechalo zbavit statutu koupaliště a nadále je považováno za přírodní nádrž. „Na Podhájí se koupat opravdu nechodím, protože jsou tam většinou sinice. Jezdím tam, kde je čistá voda. Buď do venkovního bazénu do Waldmünchenu v Německu nebo do lomečku v Baldově nebo ve Starém Klíčově. Veřejná koupaliště mě moc nelákají,“ prozradila Petra Hofmeisterová z Horšovského Týna.

Možnost koupání nabízí i mnoho dalších obcí. Pěkné koupaliště najdete například v Tlumačově, v Blížejově nebo Úžlebci – Černíkově, kde je k dispozici i tobogán.

Hygienici budou kvalitu vody v oficiálních koupalištích kontrolovat samozřejmě i letos. O aktuálních informacích získáte přehled na webových stránkách KHS v Plzni www.khsplzen.cz v odkazu kvalita koupališť. Letos byla zatím měřena voda na Domažlicku pouze v koupališti Babylon, kde kontrola dopadla dobře.