V průběhu asi pětikilometrové procházky se dozvíte celou řadu důležitých informací o sběru jarních hub, jejich určování a jejich vlastnostech. Sraz bude v 10 hodin na modré Svatojakubské cestě u bývalého turistického přístřešku Waldorf (49°34’7″N, 12°37’9″E) a odtud se společně s průvodcem vypravíte směrem k Ruštejnu. „Milovníkům hub určitě Luboš Zelený v průběhu procházky rád odpoví na jejich dotazy, představí ty druhy, které cestou najde, a popíše možné záměny. Věřím, že doporučí i nejlepší úpravy v kuchyni,“ slibuje za organizátory Daniela Hlinková, pracovnice AOPK ČR.

Trasa je vhodná i pro děti, vede nenáročným terénem. „Pro zachování obslužnosti zpevněných cest prosíme o větší ohleduplnost při parkování vozů. Zvažte zanechání vozů už na větších manipulačních plochách poblíž místa srazu (např. 49°34’22″N, 12°37’30″E),“ žádají účastníky exkurze pořadatelé.

Aiša si užívá nového domova v rodině Jany Karbanové z Horšovského Týna. V rodině už je navíc adoptovaný Buddy, takže má skvělého parťáka.
Aiša strávila v útulku 1198 dní. Nového domova se nakonec dočkala

Kalendář programu Pojďte s námi do přírody je doslova nabitý exkurzemi a naučnými procházkami na celý letošní rok. Vyrazit v doprovodu zkušených průvodců můžete nejen po Českém lese, ale také Slavkovském lese a dále na Karlovarsku. Seznam všech akcí je k nalezení na webu Chebského muzea v sekci Pojďte s námi do přírody, kde jsou uvedeny základní informace ke každé akci.