Celé zástupy se ve středu odpoledne přišly naposledy rozloučit Vlastou Čejkovou a s jejím tatínkem Aloisem Čejkou. Oba dva tragicky zahynuli na silnici u Kdyně, kde je srazil opilý řidič.

Poslední rozloučení a zádušní mše svatá za 70letého muže a 41letou ženu ze Kdyně se konaly v arciděkanském kostele na domažlickém náměstí. Zpráva o tragédii zasáhla celé Domažlicko a kostel byl truchlícími téměř zaplněn.

Mši celebroval domažlický farář P. Miroslaw Gierga, přítomni byli ale i faráři P. Josef Prchal z Horšovského Týna, P. Przemyslaw Ciupak z Mrákova, P. Libor Buček z Klenčí či P. František Kaplánek z Milaveč.

Mši doprovázel pěvecký sbor Čerchovan, pro který byla zpráva o skonu Vlasty Čejkové obzvláště těžká. Byla totiž jeho dlouholetá členka.

„Život Vlasty Čejkové byl od dětství spjat s hudbou. Začala zpívat v Kumperově dětském sboru ve Kdyni. Byla jednou z prvních členek pěveckého sboru Canzonetta. Od počátku 90. let svou pěveckou dráhu spojila také s Čerchovanem. Coby absolventka varhanních kurzů pravidelně doprovázela na varhany mše svaté v různých kostelích našeho okresu," vzpomínají na Čejkovou členové Čerchovanu a domažličtí varhaníci. „S vděčností a obdivem připomínáme její spolehlivost a ochotu být vždy tam, kde jí bylo třeba, a vypomoci, kde ostatním síly nestačily. Když se v jejím okolí dařilo něčemu krásnému a důležitému, měla na tom svůj podíl. Proto z našeho života nevymizí vzpomínka na ni," dodali.

K tragédii, při které otec s dcerou přišli o život, došlo v sobotu 21. června krátce před sedmou hodinou večer.

Oba dva přijížděli na jízdních kolech do Kdyně směrem od Domažlic, když je v levém odbočovacím pruhu na křižovatce u čerpací stanice nečekaně srazil devětačtyřicetiletý řidič Škody Octavie, který jel za nimi.
Sedmdesátiletý cyklista zemřel na následky nárazu přímo na místě, jeho dcera podlehla při převozu leteckou záchrannou službou.

Řidič, který nehodu způsobil, byl opilý. Dechová zkouška prokázala nejprve 2,09 promile alkoholu v krvi, rozbor krve pak 2,18 promile.

„V pátek 27. července byl proveden výslech obviněného, při kterém se vyjádřil k tragické nehodě," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Kriminalisté zároveň podali státnímu zástupci podnět k rozhodnutí o vzetí obviněného do vazby. Soudce tento návrh neakceptoval a řidič je nyní proto stíhán na svobodě," dodala.

Muž je obviněn ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.
Hrozí mu vězení na jeden rok až šest let.