„Odpoledne se přehnaly Plzeňským krajem silné bouřky. Během čtyř hodin nepříznivého počasí hasiči vyjeli k více než třem desítkám událostí. Přírodní živly začaly řádit úderem druhé hodiny odpoledne na Klatovsku a postupně se přesunuly na Domažlicko a Tachovsko, kde napáchaly největší škody," uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková s tím, že necelých čtyřicet procent událostí připadlo na hasiče Územního odboru Domažlice.

V osmi případech odčerpávali vodu z ulic či sklepů budov nebo pročišťovali zanesenou kanalizaci.Na Hostouňsku záplavy potrápily hlavně Holubeč, kde se voda valila celou obcí a hostouňští hasiči museli s pomocí místních uvolňovat ucpané mostky.

Voda zaplavila i návsi v Mířkově a Puclicích, v Bělé nad Radbuzou si našla cestu i k tamní škole.
„Přímo do školy se naštěstí nedostala, byla ale všude kolem, i na hřišti, kde nadzvedla umělou trávu," popsal ředitel školy Miroslav Nový s tím, že hřiště naštěstí nijak neponičila. „Hasiči museli poblíž tělocvičny odčerpávat kanál, který nestačil tu vodu pobírat," dodal.

Všude zasahovaly místní jednotky dobrovolných hasičů, profesionálové pak ve Staňkově čerpali vodu ze sklepa rodinného domu.

Dobrovolní hasiči z Horšovského Týna zasahovali hned u tří událostí. Nejprve vyrazili do Nádražní ulice.
„Tam došlo v důsledku silné průtrže mračen k zatopení ulice. Při příjezdu hasičů již byla ulice průjezdná, ale hasiči museli přejet směrem k obci Semošice. Tam valící se voda a bláto ucpaly propustek, který hasiči vyčistili a zprůjezdnili zatopenou silnici. Nakonec ještě vyčerpali zatopený sklep v ulici Pivovarské," popsali horšovskotýnští hasiči.

Mnoho řidičů náležitě vyděsila bahnitá voda z polí, která se mezi Horšovským Týnem a Semošicemi převalila přes hlavní silnici.

„V jednom místě jsme museli v obou silničních proudech několik minut stát, než se přehnala nejhorší vlna záplavové vody s bahnem," popsal svůj zážitek Jaroslav Čedík z Horšovského Týna.

Průtrž mračen kromě záplav také lámala stromy. Čtyři jednotky hasičů tak museli odpoledne ještě odstraňovat stromy, které popadaly na silnicích u Ohučova, Čečína na Bělsku, Vranova na Poběžovicku a nakloněný strom u Kolovče.