Podle údajů, které uváděla Krajská hygienická stanice (KHS) Plzeňského kraje včera v poledne, je v okrese celkem osm nakažených.

Podle těchto údajů vzrostl počet onemocnění i na Tachovsku, kde ke stejnému datu byli tři nakažení, a stav se změnil i na Klatovsku, kde zaznamenali dva případy Covid-19.

Takové informace ještě donedávna KHS neuváděly. Počty nakažených za jednotlivé okresy začaly zveřejňovat až po tlaku starostů a veřejnosti. Do té doby vše fungovalo na bázi „jedna bába povídala“ a strach mezi obyvateli živily prosté drby: „Ve Kdyni jsou čtyři, v Domažlicích na sídlišti také…“,z jedné strany se prstem ukazovalo na Meclov, z jiné na Milavče či Osvračín.

Zveřejnit přesnou lokaci nakažených ale není možné. „Naše nemocnice nemonitoruje lokaci lidí s nákazou ani tuto informaci nemáme a také si nemyslím, že by krajská hygienická stanice médiím takovou informaci poskytovala,“ uvedl mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje, a.s., Jiří Kokoška.

Takto to vypadalo na prodejně Profi Centrum v Plzni. Libor Heidler se svým synem mají více než plné ruce práce. Denně přijmou desítky strojů.
Opraváři šicích strojů mají práci i o víkendech