Nový průvodce nazvaný „Chodsko – Domažlicko“ vydaný v zelené edici Průvodců po Čechách, Moravě a Slezsku představuje náš region formou tipů na výlety.

„Partneři z popisovaného regionu navíc nabízejí čtenářům dárek – vstupenky a poukázky do těch nejatraktivnějších památek a zařízení v Domažlicích, Horšovském Týně, Poběžovicích, Klenčí pod Čerchovem, na zříceninu Rýzmberk, do Kozinova statku v Újezdě, na Kurzovu věž na Čerchově a do mnoha dalších. Všechny přitom platí až do roku 2011,“ uvedla Blanka Triščová z Regionálního informačního centra v Horšovském Týně, které patří mezi prodejce nového průvodce s tím, že průvodce obsahuje celkem 23 podrobně připravených výletů pro pěší, cyklisty i motoristy s barevnými fotografiemi a mapami a s obsáhlou kapitolou praktických informací. „Nechybí barevná prezentace měst, obcí a dalších zajímavých subjektů,“ dodala Triščová.

V průvodci najdete například trasy nazvané Za králem Českého lesa, Haltravě po zádech, Z Kdyně do Kdyně přes tři hrady nebo Do sedmero hor.

Novinkou na pultech knihkupectví i kulturních a informačních zařízení je také kalendář pro rok 2009, který vydal Svazek obcí Domažlicko, slavnostně ho pokřtila hejtmanka Milada Emmerová na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Kalendář představuje především zajímavé kulturní a společenské akce našeho regionu v jednotlivých měsících, a to i na fotografiích.