Podle Českého svazu pro ochranu přírody bylo evidováno na 2400 úklidů, přičemž se dále rozdělovaly na školní, obecní či organizované jednotlivcem. Poměrně velké úklidy proběhly v Poběžovicích, ve Staňkově a v Holýšově.

V Poběžovicích se dobrovolníci sešli již v 9 ráno. Slovo si vzal starosta města Hynek Říha, který se úklidu rovněž zúčastnil, a poté organizátorka akce „Ukliďme Poběžovice a okolí“ Dominika Adamcová, která je zároveň vedoucí MKIS v Poběžovicích. „Nejprve jsme účastníky seznámili s bezpečností práce, s počtem účastníků a množstvím sebraného odpadu za rok 2017. Potom jsme rozdali pracovní pytle, rukavice a trasy úklidu. Celkem jsme sestavili 6 skupin,“ sdělila Adamcová.

Do akce se zapojili i žáci základní školy s paní Romanou Adamcovou, dále například děti z Dětského domova ve Staňkově se svým vychovatelem. Celkem se sešlo 45 dobrovolníků, kteří do tří odpoledne sesbírali 1,5 tuny odpadu, z čehož bylo 10 pneumatik a zhruba 60 pytlů. „Není hezčího pocitu, než udělat něco pro místo, kde žiji,“ sdělila své motto organizátorka Adamcová.

Ve Staňkově se do akce zapojil Klub rodičů a přátel školy při ZŠ Staňkov. Na paškál si vzali prostor kolem cyklostezek a řeky Radbuzy.

V Holýšově byla tato úklidová akce již třetí v pořadí. Režie se ujal skautský oddíl a pro úklid zvolili část města Výhledy. Akce se zúčastnilo 26 dobrovolníků, z toho 19 dětí. Z celkových 400 kilogramů odpadků se dala většina ještě dále vytřídit.