„Pro návštěvníky veletrhu byly připraveny hned tři stánky s různými druhy piv, jejichž prostřednictvím mohli náš kraj jaksepatří ochutnat,“ řekl Ondřej Švarc z Domu dějin Holýšovska (DDH), který zde společně s vedoucím DDH Josefem Haisem a Leonou Císlerovou, ředitelkou Městského kulturního zařízení Horšovský Týn, prezentovali náš region.

Vedle nich se veletrhu zúčastnila i většina starostů, například starosta Domažlic Zdeněk Novák, a místostarostů, včetně starosty obce Bělé nad Radbuzou Libora Picky, který je zároveň i předsedou Svazu obcí Domažlicka.

Návštěvníci brněnského výstaviště si navzdory silné konkurenci v podobě moravské kultury a vinných sklepů přece jen našli cestu i k domažlickému regionu.

„Projevili o jeho návštěvu i zájem,“ pokračoval Švarc. „Spousta moravských rodáků starší generace zavzpomínala na léta strávená na Domažlicku v době svého mládí při povinné vojenské službě, ať už v Holýšově, nebo na Čerchově,“ popsal atmosféru Ondřej Švarc. Prezentací našeho okresu v Brně to však nekončí. Další delegace, složená ze zástupců obcí a zaměstnanců informačních center, se vydá tento týden na veletrh do Bratislavy a poté na únorový pražský veletrh Holiday World, který se koná od 21. do 24. února.