Od pondělí se následky nepříznivého počasí projevují i na Domažlicku. Úterní sněžení způsobilo problémy v celém regionu.

„Policisté nyní vyjíždějí už ke třetí dopravní nehodě," informovala v úterý v půl druhé odpoledne domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Mezi Meclovem a Mračnicemi skončil kamion mimo silnici a bylo nutné ho vyprostit. U Poběžovic se osobní automobil srazil s vozidlem cestářů a v Drahotíně narazil osobní automobil do značky," dodala s tím, že všechny nehody byly způsobeny vlivem počasí a nikdo při nich nebyl zraněn.

Podle silničářů byla situace nejhorší u Rybníku, Šidlákova a Ostrova.

Do Rybníku vyjížděli hasiči z Domažlic a Hostouně už v pondělí po desáté večer, aby zajistili vozidlo hrozící pádem ze svahu.
„Podle slov oznamovatele zůstalo vozidlo zadními koly na komunikaci, předek vozu visel ze svahu dolů. Hasiči získali od silničářů informaci, že u Šidlákova zapadl sypač. Silnici následně SÚS uzavřela minimálně do ranních hodin. Do obce Rybník nebylo možné se dostat ani přes Mutěnín. Majitel si zajistil vůz svépomocí," popsala dramatické chvíle, které se odehrály po desáté večer, mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Dalšího řidiče uvěznila ledovka u Šidlákova.

„Tam zůstalo stát vozidlo napříč komunikací. Kvůli silnému náledí nemohl řidič pokračovat v jízdě ani se vrátit, měl s sebou malé dítě. Na místo vyjeli hasiči z Domažlic velitelským vozem Ford Ranger. Majitel si zabezpečil vozidlo svépomocí, hasiči odvezli posádku vozu domů," dodala Jakoubková.

V Domažlicích začal sníh padat intenzivněji v úterý ráno a už po desáté hodině se ve městě objevovaly první obtíže. Kamiony projíždějící Domažlicemi se nemohly 'vyškrabat' do kopce v ulici 28. října ve směru na Draženov. Na silnici se proto tvořily kolony až k budově polikliniky.

Silničáři nasadili do terénu patnáct sypačů soli.

„Už v pondělí jsme ve dvě hodiny odpoledne provedli první preventivní posyp proti dešti, který se mohl proměnit v ledovku. Od té doby jezdíme neustále celou noc až doteď," prohlásil v úterý odpoledne šéf domažlických silničářů Petr Tomášek. „Budeme jezdit až do večera a pak uvidíme, jaké bude počasí," dodal.

Jediný, kdo mohl mít ze sněhové kalamity alespoň trochu radost, byly děti z obce Rybníka na Poběžovicku – kvůli počasí se v úterý nedostaly do školy.

„Děti z Rybníku dnes vůbec nedorazily," potvrdil ředitel Základní školy Poběžovice Vladimír Foist s tím, že k této situaci dochází téměř pravidelně. „Kdykoli je nějaká silná ledovka nebo kalamita, tak přijedou žáci z Rybníku se zpožděním nebo se sem nedostanou vůbec," dodal ředitel.