Čtveřice mužů a stejný počet žen uspěl na Mezinárodních sportovních hrách seniorů 2019, které se uskutečnily v červenci letošního roku v Českých Budějovicích.

V konkurenci třiadvaceti družstev, z toho tří zahraničních z Polska, Slovenska a Maďarska, senioři z Plzeňského kraje obsadili druhé místo. Byl to pro ně opět velký úspěch, přestože se jim nepodařilo obhájit prvenství z předchozích třech ročníků této soutěže.

V jihočeské metropoli se soutěžilo v deseti disciplínách, které byly pro ženy i muže stejné. Byly mezi nimi například šipky, hod kriketovým míčkem, střelba na branku nebo běh.

„Atmosféru si senioři pochvalovali jako přátelskou a zároveň soutěživou, protože setkávání na mezinárodních hrách je už řadu let tradicí, upevňuje sociální vazby, sportovního ducha a přináší i vzdělávací prvky,“ ohlédla se za červencovou akcí Milena Stárková.

„Sport je styl života, jeho náplň a jsem velmi hrdý na to, že i v tomto seniorském věku je pro řadu lidí právě sport důležitou součástí života. Jsem velmi rád, že právě naši senioři patří mezi nejzdatnější sportovce,“ uvedl při úterním setkání hejtman Josef Bernard.

Úspěšný tým Plzeňského kraje, který si na krk pověsil stříbrné medaile, tvořili domažličtí Dana Herbriková, Alena Konopíková, Jan Královec, Bedřich Řechka, Ladislav Verner a plzeňští Marieta Chloubová, Marta Nováková a Miroslav Fait.